Ochrona sygnalistów
Zastanawiasz się, jak spełnić wymogi Ustawy o ochronie sygnalistów, która zacznie obowiązywać od 25 września 2024 roku? Jej zapisy obejmują podmioty, które zatrudniają minimum 50 pracowników. Jako Directan przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie w tym zakresie, które obejmuje m.in. opracowanie procedur, dostarczenie systemu i prowadzenie kanałów zgłoszeń. Dowiedz się, na czym to polega.
Czym jest ochrona sygnalistów?
Aby nieco lepiej zrozumieć specyfikę ochrony sygnalistów, warto dowiedzieć się, kim oni właściwie są. Zgodnie z Ustawą są to osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w danej firmie. Wszystko po to, aby zapewnić pracownikom przestrzeganie ich praw, a także wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstwa zgodnie z prawem. Niestety sygnaliści często obawiali się dokonywać tego typu zgłoszenia, ponieważ mogło to spotkać się z negatywnymi skutkami ze strony pracodawcy. Po to wprowadza się ochronę prawną sygnalistów.
Co obejmuje nasza oferta w tym zakresie?
- przygotowanie i prowadzenia anonimowych kanałów zgłoszeń;
- opracowanie procedur i wsparcie prawne;
- dostarczenie systemu do obsługi zgłoszeń;
- przeprowadzenie szkoleń dla kadry kierowniczej oraz innych pracowników zaangażowanych w obsługę zgłoszeń wewnętrznych;
- udostępnianie wzorów dokumentów oraz opracowanie regulaminu obsługi zgłoszeń, oraz innych dokumentów dostosowanych do specyfiki Twojej firmy.
Zapraszamy do kontaktu
Zależy Ci na kompleksowym wsparciu w zakresie ochrony sygnalistów i spełnieniu ustawowych wymogów? Zapraszamy na bezpłatne 20 minutowe konsultacje! Zapoznamy się ze specyfiką Twojej firmy oraz przeprowadzimy Cię przez cały proces wdrożenia, oraz obsługi kanałów zgłoszeniowych. W ten sposób spełnisz swoje obowiązki i unikniesz ewentualnych sankcji karnych.
ZACZNIJMY NASZĄ WSPÓŁPRACĘ!
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pragną podążać za nowymi trendami i niezawodnością.