AktualnościPoradytarget group 3460039 640

Zdobywanie nowych klientów należy do fundamentalnych czynników mających wpływ na rozwój firmy. Nawet jeśli dana firma może pochwalić się stałym gronem wiernych klientów, nie znaczy to, że powinna zaniechać poszukiwania nowych kontaktów. Działania mające na celu pozyskiwanie klientów pozwalają przedsiębiorstwu na dynamiczny rozwój, a także zwiększają szanse przetrwania niezależnie od sytuacji rynkowej. Przekonajmy się zatem, jak pozyskać klienta?

black and silver laptop computer

ANALIZA RYNKOWA

Rynek marketingowy w ostatnich latach uległ znaczącej modyfikacji. Co więcej, dynamiczne zmiany mają miejsce przez cały czas i trudno jest za nimi nadążyć. Sposoby na dotarcie do szerokiego grona klientów są zupełnie inne dzisiaj, niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu w niemalże każdej branży jest wykonanie skrupulatnej analizy rynkowej, uwzględniającej zarówno słabe jak i silne strony konkurencyjnych firm. Taka analiza ułatwia wyodrębnienie niszy rynkowej oraz sprawdzenie, które produkty oraz usługi miałyby rację bytu w danej lokalizacji.

REKLAMA SKROJONA NA MIARĘ

Chcesz wiedzieć, jak pozyskiwać klienta? Przede wszystkim zastanów się, jaki rodzaj reklamy może być w Twoim przypadku najbardziej efektywny! Kosztowna kampania reklamowa niekoniecznie może przynosić wymierne efekty. Można wydać dużo pieniędzy na marketing, ale jeśli nie będzie on we właściwy sposób przeprowadzony, nie uzyskamy zadowalających rezultatów.

Istotnym krokiem jest zdefiniowanie konkretnej grupy odbiorców. Niezmiernie ważne jest również to, aby kampania była dopasowana do klienta z określonego segmentu i przekonywała go na tyle, aby zainteresował się Twoją firmą.

facebook button pins
turned-on MacBook

JAK ZDOBYĆ WARTOŚCIOWYCH KLIENTÓW? POPULARNE METODY

Jedną z najbardziej powszechnych metod na pozyskiwanie klientów jest telemarketing. Należy przy tym zaznaczyć, że niełatwo jest w dzisiejszych czasach przeprowadzić efektywną kampanię telemarketingową. Fundamentalne jest pozyskanie wartościowej bazy, zawierającej aktualne dane kontaktowe osób które mogłyby potencjalnie zainteresować się ofertą Twojej firmy.

Innym sposobem na pozyskiwanie wartościowych klientów są kampanie e-mail oraz SMS. Podobnie jak w przypadku telemarketingu, również tutaj o skuteczności decyduje staranne określenie grupy docelowej. Istotne znaczenie ma także sama reklama, która w nienachalny sposób powinna zainteresować potencjalnych klientów i zachęcić ich do skorzystania z oferty. Kampanie e-mail oraz SMS warto przeprowadzać również wśród swoich aktualnych klientów, np. w celu poinformowania ich o bieżącej ofercie lub atrakcyjnych promocjach.

Posiadając kilkunastoletnie doświadczenie w branży marketingowej, nasza firma wyspecjalizowała się w opracowywaniu skutecznych strategii sprzedażowych. Doskonale wiemy, jak dotrzeć do określonych grup klientów i zbudować skuteczną, aktualną bazę danych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami!